Operail tõi eelmisel aastal maanteelt raudteele rekordkoguses konteinereid ning kasvatas multimodaalse kaubaveoteenuse mahtu pea 50%.
„On näha, et üha enam tootjaid mõtlevad keskkonnale ning valivad transpordiliigina loodussõbraliku raudteeveo. See on hea ja tervitatav tendents ning julgustame veelgi enam langetama keskkonnasäästlikke otsuseid,“ sõnas Operaili pressiteates juhatuse esimees Raul Toomsalu. Kui transpordisektor tervikuna tekitab 25% Euroopa Liidu kasvuhoonegaaside heitmetest, siis raudtee moodustab sellest vaid 0,4%, maanteetransport aga koguni 72%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.