Soome tahab välismaiste vedajate elu kibedamaks teha
Soome, kus teiste riikide veokite osakaal on järjepidevalt kasvanud, menetleb praegu kabotaažvedusid piiravat seadust, et see keelata mitut transpordiliiki ühendavate multimodaalsete vedude puhul.
Välismaiste veoautode osakaal Soome teedel on alates 2017. aastast kasvanud üle 40%, selgub Soome maanteedel kaubaveo- ja logistikateenust osutavate ettevõtete huvide eest seisva liidu SKAL eelmisel sügisel korraldatud ulatuslikust liiklusloendusest, kirjutab Kauppalehti.
Distantsi hoidev püsikiirusehoidja on Saksamaa kiirteel seatud 140 km/h peale, noored motohuvilised sisustavad oma aega nutitelefonides ning kahetonnises järelhaagises veerevad kaasa krossitsiklid koos vajaliku varustusega. Õige pea on Prantsusmaal, Romagnes algamas juuniorite motokrossi maailmameistrivõistlused.