Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tallinna bussijuhid on endiselt vaktsineerimata
AS Tallinna Linnatransport pöördus teist korda riigi poole, et teada saada, millal keskmiselt 54aastased ühistranspordijuhid, kes teenindavad tuhandeid inimesi päevas, vaktsineerimises löögile pääsevad.
Tallinna Linnatranspordis töötab 1450 ühissõidukijuhti, kellest 15% on töövõimetuslehel või isolatsioonis.
Foto: Liis Treimann
Linnatranspordi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul vastati eelmisele pöördumisele, et bussijuhid ei ole eelisjärjekorras, sest nad ei kuulu elutähtsat teenust osutavate inimeste hulka ning nendega tegeletakse siis, kui on eelisvaktsineerimine lõpetatud.
Laonduses toimuvad muutused ei käi ammu väikeste sammudega, vaid areng on hoogne ja igapäevane. Kui veel hiljuti tähendas automatiseerimine peamiselt roboteid, siis nüüd räägitakse üha enam sellest, kuidas kogu ladu tervikuna targemaks muuta. Tehisintellekt, andmepõhine juhtimine ja väiksemad, kliendile lähemal asuvad laokeskused on suund, kuhu ollakse teel.