• 05.11.20, 12:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestlased viisid Kreeka tänavatele esimese isejuhtiva bussi

Eestis loodud ja terviklikku teenust pakkuv isejuhtiv buss, Iseauto, mis möödunud suvel teenindas reisijaid Tallinnas, Ülemiste Citys, alustas tööd Kreekas, Lamia linnas. Eestlaste veetava autonoomse ühistranspordi pilootprojekti raames hakkab Kreekas esimest korda ajaloos sõitma tänavalegaalne isejuhtiv sõiduk.
Iseauto Kreekas.
  • Iseauto Kreekas.
  • Foto: Martin Paalits
Auve Techi poolt Eestis toodetud isejuhtiv väikebuss on esimene 4. kategooria isejuhtiv sõiduk Kreekas, mis on tunnistatud tänavalegaalseks. Paljuski võtsid kreeklased loa väljastamisel õppust Eesti Maanteeameti praktikast, mistõttu on eestlased kõnealuse projekti puhul lisaks tehnoloogiale aidanud panustada ka isejuhtivatel bussidel põhineva ühistranspordi teenuse seadusandluse väljatöötamisele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 10:43
Nixor loob terviku, Datalogic tagab töökindluse – ladu, mis liigub tõrgeteta
Kiirus, täpsus ja töökindlus – need kolm märksõna määravad tänapäeva laotöö kvaliteedi. Kui süsteem peab töötama ööpäevaringselt, ei piisa ainult heast tarkvarast, vaid vaja on ka vastupidavat ja nutikat riistvara, mis peab vastu kõige nõudlikumas keskkonnas. Nixor aitab ettevõtetel juurutada ja hooldada Datalogicu seadmeid nii, et kogu logistikaahel, alates kauba vastuvõtust kuni väljastuseni, toimib katkestusteta ja läbipaistvalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele