Autor: Logistikauudised.ee • 19. märts 2020

Millised võimalused on eestlastel veel koju naasta?

Paljud reisijateveofirmad on oma väljumisi vähendanud või lausa tühistanud, aga on veel võimalusi Eestisse jõudmiseks, teatab välisministeerium. Tasub arvestada, et erinevate riikide poolt kehtestatud meetmed võivad muutuda lühikese etteteatamisega järjest rangemaks ja pikeneda ning liikumisvõimalusi jääb vähemaks.

Välisministeerium ja Eesti välisesindused jätkavad koostööd reisi- ja transpordifirmadega ning teiste riikidega, et leida ja vahendada lahendusi eestlaste koju naasmiseks. Lisandunud on uued võimalused lisaks tavalendudele:

Reedel, 20. märtsil väljub lennufirma LOT lend Varssavist Vilniusesse, mida korraldab Kidy Tour. Info ja registreerimine toimub läbi veebilehe: https://www.kidytour.lt/skrydis-varsuva-vilnius; Leedu palub lennule soovijatest lisaks teada anda enda Välisministeeriumi aadressil [email protected]

Reedel, 20. märtsil on eestlastel võimalik liituda AirBalticu erilennuga Maltalt Riiga. Broneerida saab helistades +371 67107771.

Laupäeval, 21. märtsil kell 10.00 väljub Tallinnast erilend Faro lennujaama Portugalis saabumisega kell 13.10. Eesti Kergejõustikuliiduga koostöös toimuv erilend Farost Tallinnasse väljub samal päeval 21.03 kell 14.00 ja saabub Tallinna 20.40. Kõik kellaajad on kohaliku aja järgi. Lennud teostab SmartLynx Airlines Estonia, lennule saamiseks palume ühendust võtta WRIS reisibüroo kontaktisiku Sirli Sikoviga – [email protected] Lisainfo: https://www.wris.ee/est/avalehe-kategooriad/top-tooted.p/evakuatsioonile...

Ühendkuningriik:

Reedel, 20. märtsil on eestlastel võimalik liituda AirBalticu erilennuga Londonist Riiga. Broneerida saab helistades +371 672 07 771.

Laupäeval, 21. märtsil Norwich-Stockholm 11:00-14:25 ja Stockholm-Tallinn 14:50-16:50. Osta pilet: www.nordica.ee/lendamekoju

Pühapäeval, 22. märtsil kell 14.00 väljub Kiievist Boryspili lennujaamast lend Tallinnasse, mis võtab peale kõik Eesti elanikud, kes soovivad Tallinnasse jõuda. Lennu teostab Skyup Airlines https://skyup.aero/en/ ja otselingi Tallinna lennule leiab SIIT. Liinilennud Kiievist lõppesid 17. märtsil ja praeguse seisuga on see ainus võimalus lähiajal Kiievist Tallinnasse lennata.

Tallink muudab välisministeeriumi palvel alates tänasest, 19.03 kuni 22.märtsini k.a Megastar viimase väljumise aega Helsingist Tallinnasse ja lisab neli reisi. Megastar väljub kell 23.00. Piletimüük toimub sadamas kuni 22.50.

Lähipäevadel on AirBaltic plaanimas teha lende linnadest Amsterdam, Abu Dhabi, Istanbul, Tenerife. Lendude toimumise korral uuendatakse informatsioon aadressil www.airbaltic.com.

Välisministeeriumile praeguse info kohaselt on tagasipöördumise võimalused Eestisse järgnevad:

Hispaaniast Malagast Nordica erilend, registreerida saab: nordica.ee/lendamekoju

Berliin (Ryanair)

Norwich-Stockholm, Stockholm-Tallinn 21. märts, Lennuinfo: www.nordica.ee/lendamekoju

Edinburgh (Ryanair)

Frankfurt (Lufthansa) - kuni 31.03

Istanbul (Turkish Airlines) - lennata saab 19.03 kuni 26.03, lennud peatatud alates 27.03 kuni 17.04

Kopenhaagen (SAS) - kuigi Taani piirid on välismaalastele suletud, on lubatud eestlastele transiit läbi Kopenhaageni

London (Ryanair, Easyjet)

Malta (Ryanair) - hetkeseisuga lõppevad regulaarlennud 21.03

Minsk (Belavia) - järgmised lennud 19.03, 26.03, 28.03

Moskva (Aeroflot) - kuni 19.03 kaasa arvatud. Moskva-Tallinn rong lõpetab reisid 20.03

Pahphos (Ryanair)

Stockholm (SAS)

Weeze (Ryanair)

Reisijatelaevad Helsingi ja Tallinna vahel endiselt liiguvad. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti ja Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel kontrollige palun, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks Tallinki, Eckerö Line’i või Viking Line’i kodulehekülgi.

Tallink on teatanud, et Star väljub Saksamaalt Sassnitzist Paldiskisse üle päeva kell 19.00 kohaliku aja järgi, esimene reis toimub homme, 20.03. Reisi pikkus on ligikaudu 20 tundi. Laev mahutab 100 veokit ja 10 reisijate sõidukit ning saab pardale võtta kuni 330 reisijat.

Sõidukiga reisijaid võetakse pardale kui reisijal on õigus sihtsadama riiki siseneda ning laeval on ruumi reisijate peale võtmiseks. Ilma sõidukita reisijaid pardale ei võeta. Laeva komplekteerimisel on prioriteediks toiduainete ja ravimite veosed. Kõik reisijad majutatakse kajutitesse. Starile saab teha broneeringuid Eesti kõnekeskuse kaudu: [email protected] või +372 612 8686.

Lennud mujalt:

Finnair lendab Tai vahet kuni märtsi lõpuni. 01.04-30.06 lennud on tühistatud. Rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on transiit läbi Soome lubatud. Näiteks Vantaa lennujaamast või Turu sadamast võib inimene vabalt ja iseseisvalt minna Helsingisse sadamasse, et jõuda Tallinna laevale. Mingeid lisadokumente (laevapileti ettenäitamine) ei nõuta.

Vietnamist Euroopasse Qatar, Emirates, Turkish ja China Airlines. Lennugraafiku info 1 päev ette http://noibaiairport.vn/HOME/Lichbay.aspx; Noibai lennujaama hotline: 1900 636 535

USA-st Euroopasse (näiteks suuremad pealinnad):

o New York JFK à London Heathrow (Delta), 1 x päevas, alates 16.03

o Detroit à Amsterdam (Delta), 1 x päevas

o New York Newark à Frankfurt, München, Brüssel (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 x päevas

o Washington DC à Frankfurt (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 x päevas

Broneeringute tegemiseks pöörduge palun reisikorraldaja poole.

Koostöös Eesti ettevõtte AlphaGIS’iga on välisministeerium loonud ka uue kaardirakenduse Eestisse naasmise transiidivõimalustest (seisuga 19.03.2020 kell 9.00). Seda saab vaadata siit: https://bit.ly/3b0Sv4S.

Välismaalt naasevad inimesed peavad jääma 14 päevaks enda koju isolatsiooni. Isolatsiooni eesmärk on takistada koroonaviiruse levikut.

Välisministeerium paneb kõigile Eesti elanikele südamele, et mittehädavajalikke reise tuleb vältida ka siis, kui need on lubatud. Samuti peab iga reisija jälgima oma tervist.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077