Autor: Logistikauudised.ee • 15. märts 2020

Esmaspäeval alustatakse eestlaste evakueerimist Saksa-Poola piirilt

Eesti sai Poola ning teiste Balti riikidega kokkuleppele, et homme evakueeritakse ühises kolonnis kõik Saksa-Poola piirile lõksu jäänud eestlased koju. Kolonni saab registreerida kuni esmaspäeva hommikul kella 8.00-ni meiliaadressil [email protected]
Seoses Schengeni viisaruumiga liitumisega lõpetab Ikla piirivalvekordon töö. Isikkoosseis asub teenistusse sisemaal.
Autor: Erik Prozes

Vlisminister Urmas Reinsalu teatas sotsiaalmeedias, et Eesti sai Poola ning teiste Balti välisministritega kokkuleppele Poola-Saksa piiril lõksujäänud inimeste küsimuses.

Selle erakorralise leppe alusel alustatakse Saksa-Poola piirilt Eesti inimeste evakueerimist. Kokkuleppe sisu on moodustada Balti riikide kodanike sõidukite kolonn, mis eskorditakse Poola läänepiirilt idapiirile.

Välisminister palub koheselt teada anda meiliaadressil [email protected], kõikidel, kes soovivad osaleda kolonnis homme Poola läbimist läänest ida suunal. Viimane info edastamise aeg on kell 8.00 Eesti aja jârgi.

Rahvusvahelisele kaubaveole piiranguid Poola piiril ei ole, piiriületuseks avatud piiripunktide loetelu on kättesaadav saatkonna veebilehel. Rahvusvahelist kaubavedu teostavatele autojuhtidele ei ole riiki sisenemisel karantiinikohustust.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077