Autor: Logistikauudised.ee • 23. detsember 2019

Mündipesula lubab suurematele investoritele tasuta autopesu

Eesti suurim, kuus aastat tegutsenud iseteenindusautopesula Mündipesula soovib avada seitse uut pesulat Eestis ja laieneda Lätti, Leetu ja Soome. Laienemiseks kaasatakse investoritelt Fundwise’i platvormi abiga kuni miljon eurot, kes investeerib üle 360 euro, saab pesta autot aasta aega tasuta.
Jevgeni Simonov lubab investorite kaasabil Mündipesule kiiret arengut.
Foto: Mündipesu

Eestis iseteeninduspesulate käibe turuosast 35% omav Mündipesula tahab hakata dividende maksma juba 2021. aastal. Mündipesula juhi Jevgeni Simonovi sõnul on ettevõte seni laienenud ilma lisaraha kaasamiseta, ent olemasolevate vahenditega suudetakse avada vaid paar uut pesulat aastas.

"Kiiremaks kasvuks soovime kaasata 200 000 kuni 1 miljon eurot. Oleme olnud kasumlikud neli viimast aastat, 2019. aasta käibeprognoos on 850 000 ja kasumiprognoos 300 000 eurot," nentis Simonov, kelle sõnul on ettevõtte käive kasvanud iga aastaga. Ettevõtte seni viimane iseteeninduspesula avati Tallinnas Ümera teel detsembris.

Fundwise’i juhi Henri Laupmaa sõnul on projekt nende jaoks eriline, kuna Mündipesula käive on suurim võrreldes seniste investeeringuid kaasanud ettevõtetega. Käibe kasv näitab, et turul on sellise teenuse järgi olemas selge nõudlus.

Ettevõtte tänane väärtus on 4 500 000 eurot. Väiksem võimalik investeering on 180 eurot. Kogutud vahendid investeeritakse autopesulate arendamisse viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Viljandis, kus tahetakse avada lisaks 6 pesulat. Investorid, kes paigutavad ettevõttesse üle 360 euro, saavad aasta tasuta autot pesta.

Mündipesulat eristab konkurentidest pesutehnoloogia, M-power supervahuga pesufunktsioon ning ettevõttel on ka kinnised soojad pesulad Tallinnas Laagna teel, Stroomi Keskuses ja Tondi Rimis. Teenuse eest tasumisel saab kasutada eri maksemeetodeid: münte, žetoone ja pangakaarte, aga ka ApplePay, mTasku, Monyx’i ja Barking äpi lahendusi. On loodud kasutajakeskkond igas vanuses autoomanikele, kel võivad olla väga erinevad rahalised võimalused.

Mündipesula on juhtiv autopesu iseteenindust pakkuv ettevõte, kel on 11 iseteeninduspesulat Tallinnas, Haapsalus ja Narvas. Viimati avati pesula detsembris Lasnamäel Ümera tänaval. Seni on keskendutud Eesti turule, tulevikus avatakse lisaks veel 6 uut autopesulat Eestis.

2019. aasta lõpuks on Mündipesula pesulates teostatud rohkem kui miljon autopesu. Edasise tegevuse käigus on kavas siseneda naaberturgudele Lätti (2021), Leetu (2022) ja Soome (2023), et avada seal uue tehnoloogia ja mitmekesiste makselahendustega iseteeninduspesulad.

Fundwise on Eesti ja Baltikumi esimene osaluspõhine ühisrahastuse platvorm, mis on mõeldud ettevõtjatele ja investoritele. Platvormi käivitajateks on Eesti esimese, loominguliste ideede toetamiseks loodud, ühisrahastuse platvormi Hooandja tegijad. Fundwise’i seni edukamad rahastusprojektid on elektrijalgrattatootja Ampler Bikes, õlletootja Pühaste ja elektrikartide firma Blue Shock Race.

Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077