Autor: Logistikauudised.ee • 11. juuni 2019

Kuidas mõjutab Tallinna liiklust laulu- ja tantsupidu?

4.-7. juulil toimuva XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” juubelipidustused haaravad endaga kaasa Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni. Mõistagi toob see kaasa ka olulisi muudatusi liikluses. Millised neist on juba täna teada?
Tallinn Noorte Laulu- ja Tantsupeo rongkäik 2017. aastal.
Foto: Madis Sinivee, Postimees/Scanpix

“Tallinna koguneb tänavusel juubeliaastal erakordselt palju nii esinejaid kui pealtvaatajaid, kellest paljud igapäevaselt Tallinna ei satu või on siin koguni esimest korda,” selgitas Ühisteenuste spetsialist Henrika Hain, kelle sõnul on peo perioodil Tallinnas ainuüksi esinejaid rohkem kui 45 000 ning nende turvalisuse ja sujuva liikluskorralduse tagamine on Ühisteenuste peamine eesmärk.

Peamised muudatused liikluses puudutavad Haini sõnul linnaliikluse ajutist ümberkorraldamist ning tekkivaid liiklus- ja parkimispiiranguid tantsupeo piirkonda Kalevi staadioni lähistel, laulupeo piirkonda Tallinna Lauluväljaku lähistel ning rongkäiguga marsruuti nii enne kui pärast sündmusi. Samuti tuleks Haini sõnul pöörata tähelepanu sellele, et ühistransport on rongkäigu päeval suletud aladelt ümber suunatud.

“Mõnusa peomeeleolu hoidmiseks tasub kindlasti nii esinejatel kui ka publikul pidudele tulekuks ja sealt lahkumiseks rohkem aega varuda ning end eelnevalt nii liikluspiiranguid, parkimist kui ka ühistransporti puudutavate muudatustega aadressitel parkimine.ee ja laulupidu.ee kurssi viia,” soovitas Hain, kelle sõnul jagatakse muudatuste täpsem info peagi ka muudatustega seotud piirkonna elanikele ja asutustele.

Selleks, et muudetud liikluskorralduse ajal oleks linnas ohutu liikuda, tasub Haini sõnul eelistada peopaika minekuks ühistransporti ja jälgida hoolikalt ajutiste liiklusmärkide ning liikluse korraldajate nõudeid. Samuti saab linnas kiiremini liikuda jalgrattaga, mille hoiustamiseks on loodud peopaikade lähedale valvega jalgrattaparklad.

Samuti tasub Haini sõnul nii peamistel peopäevadel kui ka 6. juuli rongkäigu päeval arvestada sellega, et suuremad rahvamasside liikumised toimuvad juba enne üritusi ja ka pärast nende lõppemist. Seega on liiklus piiratud kuni kümned tuhanded jalakäijad ümbruskonna tänavatel ja sõiduteedel kontsertidele kogunevad ja samuti siis, kui rahvamassid pärast kontserte paari tunni jooksul tagasi kesklinna liiguvad.

Tantsupeoga seonduvad liikluskorralduse muudatused Kalevi staadioni lähistel

Liikluskorralduse muudatused 1.-5. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuval Püssirohu, Herne, Staadioni, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Seoses tantsupeo etenduse publiku liikumisega suletakse Juhkentali tänav ajutiselt 4. juulil kell 13-23 ja 5. juulil kell 9-23.

Laulupeoga seonduvad liikluskorraldse muudatused Tallinna Lauluväljaku lähistel

Liikluskorralduse muudatused 1.-7. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oja tänavaid ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.

Rongkäiguga seotud liikluskorralduse muudatused

Seoses 6. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 5. juuli õhtust kuni 6. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Tõnismäel, Hariduse, Wismari, Roosikrantsi tänavatel ning Falgi teel. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Vabaduse väljaku ja Narva maantee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal

Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 4.-7. juulil tihedamaks nii kesklinnast Piritale Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti avatakse Tallinna linna poolt peo nädalavahetuseks kesklinna ja Lauluväljaku vahel busside ajutine ringliin ning pikendatakse Kadrioru trammiliini nr 3 väljumisaegu.

Reidi tee ehitus rongkäiku ei sega

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on ehitustööde järg Reidi teel jõudnud teise etappi ja Russalka ristmikul avatakse alates neljapäeva õhtu kella 21-st liikluseks kummaski suunas kaks sõidurada, mis võimaldab ka lähenva laulu- ja tantsupeo osalistel piduliku rongkäiguga Vabaduse väljakult kuni lauluväljakuni kulgeda.

Pirita tee ja kesklinna suunal on mõlemas sõidusuunas tagatud 2+2 sõidurajaga liiklus, st 2 sõidurada linna ja 2 sõidurada Pirita suunas. Piritalt linna suunas on parempoolne sõidurada vabavoolne, st ei ole mõjutatud liiklusfooridest, va kergliiklusfoor Hiina saatkonna ees.

Lauluväljaku poolses küljes on Narva maanteel tagatud 1+1 sõidurajaga liiklus.

Pirita suunalt ei ole võimalik teha Narva maanteele vasakpööret ega Narva maanteelt Pirita suunas parempööret. Piritalt Narva maanteele ning vastupidises suunas liigelda soovivatel sõidukijuhtidel soovitatakse kasutada alternatiivseid marsruute.

Liikluskorraldus kehtib kuni augusti keskpaigani.

Täpsem info pidustustega kaasnevate suurimate liiklusmuudatuste kohta asub Ühisteenuste kodulehel ja Facebooki-lehel ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kodulehel.

Liitu Logistikauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Logistikauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077