Autorid: Jaanus Vogelberg, Logistikauudised.ee • 18. juuni 2019

Simson: oleme Rail Balticuga enam-vähem graafikus

Majandusminister Kadri Simsoni sõnul on Balti riigid teadlikud Rail Balticu projekti riskidest ja tegelevad nendega järjepidevalt.
Kadri Simson
Autor: SANDER ILVEST

Transpordivolinik Violeta Bulc kutsus Balti riikide majandusministrid oktoobri lõpus Grazis toimuva ELi transpordiministrite nõupidamise raames Rail Balticu probleeme arutama, Simson aga pisendas kohtumise kriitilisust.

"See on üsna tavapärane praktika, et samal ajal kohtuvad riigid eraldi ka volinikuga mõnel päevakohasel teemal. Transpordivoliniku Violeta Bulci jaoks on Rail Baltic olnud alati väga suure tähtsusega ja on väga hea, et ta tahab teemat eraldi arutada koos minu Läti ja Leedu kolleegidega," sõnas Simson.

Simsoni sõnul tegeletakse parasjagu Rail Balticu uue juhi leidmisega. "Täna liigume Eestis Rail Balticu rajamisel enam-vähem graafikus ja hetke info põhjal jõuame tööd vajalikuks ajaks valmis. Nii meie kui meie Balti koostööpartnerid on teadlikud Rail Balticu rahastamisega seotud kriteeriumidest ja riskidest.

Koostöös Läti ja Leedu transpordiministeeriumite ja Rail Balticu ühisettevõttega tegeleme nendega järjepidevalt. Aga kindlasti on vaja arutada, kuidas jätkab Rail Balticu ühisettevõte, korraline konkurss RB Rail AS tegvjuhi leidmiseks on käimas, loodame leida asjaliku ja kompetentse juhi.

Kindlasti tulevad kohtumisel Bulc’iga arutluse alla edasised koostöötegevused, sealhulgas ka RB Rail AS endise tegevjuhi väljaütlemiste kontekstis," viitas Simson ametist lahkunud Baiba Rubesa kriitikale projekti kohta.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077