Autor: Logistikauudised.ee • 28. september 2018

Samat lõpetab reisijateveo Harjumaa avalikel liinidel

Autor: Harju Elu
AS Samat, kes Harjumaal teenindab avalikel liinidel reisijaid peamiselt lõuna suunal (Jüri, Peetri, Kose) ütleb üles Põhja-Eesti ühistranspordikeskusega sõlmitud avaliku teenindamise lepingu ja lõpetab reisijateveo.

„AS Samat on esitanud Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusele avalduse Harjumaa lõunasuuna avaliku teenindamise lepingu (ATL) ennetähtaegseks lõpetamiseks. Selle kohaselt ütleb AS Samat ühepoolselt ATLi üles alates 8. oktoobrist ja ATL lõppeb 7. oktoobril. Maanteeamet ja Põhja-Eesti ühistranspordikeskus teevad endast kõik oleneva, et reisijate jaoks ei muutuks midagi seoses vedaja vahetusega,“ ütles maanteeameti ühistranspordi osakonna juhtivekspert Mika Männik Harju Elule.

Põhja-Eesti ühistranspordi tegevjuhi Vello Jõgisoo sõnul kuulutatakse välja uus hankekonkurss ja kuivõrd tegu on eriolukorraga – reisijate vedu võib katkeda – siis on Põhja-Eesti ühistranspordikeskusel õigus teha suunatud hange.

„See tähendab, et kutsun homme ärajäävate liinide hankes osalema kolm firmat, kelle hulgast valime võitjaks odavaima pakkumise tegija. Tänase plaani kohaselt kuulutame võitja välja 2. oktoobril ja 7. oktoobril peaks potentsiaalne võitja liinid üle võtma.“

Loe pikemalt Harju Elust.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077