21. detsember 2017

Hansabuss ostis Läti bussiettevõtte Ludzas ATU

Hansabuss.
Autor: Hansabuss
Hansabuss AS-i Läti tütarettevõte Tukuma Auto SIA omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Ludzas ATU SIA, mis pakub bussitranspordi teenuseid peamiselt Ludza linnas ja maakonnas.

Tehingu tulemusel moodustab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt üle 10 protsendi.

Hansabuss AS-i juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul tugevdab ettevõte ostutehinguga veelgi oma positsiooni Baltikumi avaliku bussitranspordi turul. „Hansabussi jaoks on Ludzas ATU omandamine neljas ettevõtte ostutehing Baltikumis viimase 18 kuu jooksul ning kolmas ettevõtte ostutehing Lätis. Tegu on järgneva sammuga 2020. aastal toimuvaks Läti bussitranspordituru avanemiseks valmistumisel. Plaanime jätkata aktiivset laienemist Baltikumis kõikides bussitranspordisektori segmentides vastavalt turuolukorrale,“ ütles Tammis.

Ludzas ATU üks senistest omanikest ja ettevõtte juhatuse liige Guntars Losevičs avaldas suurimat heameelt, et ettevõte läheb just Hansabussi kätesse. “Hansabuss on väga tugev, Baltikumi turul pikaajalise kogemusega ja kõrge kvaliteedi poolest tuntud bussiettevõte. Usun, et Hansabuss annab positiivse panuse Ludzas ATU arengusse ning et eelkõige võidavad sellest tehingust nii Ludza linna ja maakonna reisijad kui ettevõtte töötajad,“ ütles Losevičs.

Guntars Losevičs jääb ettevõttega aktiivselt seotuks ja jätkab ettevõtte juhatuse liikmena. Ludzas ATU ostuga tegevust laiendanud Hansabussi Läti äriüksuse juhina jätkab Sergei Vahnitski, kelle vastutusala hõlmab kõiki Hansabussi tütarettevõtteid Lätis.

Ludzas ATU SIA teenindab peamiselt Ludza linna- ja maakonnaliine ning pakub tellimusvedude teenust. Ettevõtte käibe prognoos 2017. aastaks on ligikaudu miljon eurot. Ettevõttes töötab kokku 30 inimest ning masinaparki kuulub ligi 20 sõidukit, sealhulgas 16 bussi.

Tehingu tulemusena suureneb Hansabussi Läti äriüksuse aastakäive ligi kaheksa miljoni euroni, töötajate arv üle 265 inimese ning masinapark üle 140 sõiduki. Nii konkurentsile avatud avalike lokaalsete liinivedude kui tellimusvedude turul moodustab Hansabussi turuosa Lätis hinnanguliselt üle 10 protsendi.

Ostjat nõustasid tehingus investeerimispank Michel Capital ja advokaadibüroo Fort Latvia. Tehingu hind on vastavalt poolte kokkuleppele konfidentsiaalne.

Hansabuss on Hansa Gruppi kuuluv ettevõtete kontsern, mis osutab bussitransporditeenust Balti riikides ja mujal Euroopas. Kontserni kuuluvad emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Samat AS, Hansa Bussiliinid AS, Hansabuss Latvia SIA, Tukuma Auto SIA ja selle tütarettevõte Tutransauto SIA, AIPS SIA, Virazas SIA, Bauskas AO SIA ja Ludzas ATU SIA.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077