• 25.08.17, 11:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Keskkonnakomisjon arutab kiirlaevade tekitatavate lainete mõju Tallinna lahes

Keskkonnakomisjon arutab tänasel istungil, kas kiirkatamaraanide tekitatavad lained võivad kujutada endast ohtu ning kas on õigustatud nende sõidukiiruse piiramine Tallinna lahel, teatas Riigikogu pressiteenistus.
Viking FSTR
  • Viking FSTR
  • Foto: Heija-Liis Ristikvi
Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on oluline välja selgitada, kelle pädevuses on hinnata, kas Viking Faster tekitab eluohtlikke laineid ja kas alus peaks Tallinna lahel sõitma aeglasemalt. „Täna tundub, et erinevatel osapooltel puudub ühine arusaam, kes ja mis uuringutest tulenevalt laevade tippkiirust peaks kärpima,“ ütles Vakra pressiteate vahendusel.
Mereteadlane Tarmo Soomere on väitnud, et Viking Line’i kiirkatamaraan Viking Faster põhjustab Tallinna lahel eluohtlikke laineid. Soomere hinnangul peaks kiirkatamaraan ohutuse tagamiseks kiiruse maha võtma Aegna põhjatipu lähedal ja sõitma sadamasse aeglasemalt.
Komisjoni istungile on kutsutud Eesti Teaduste Akadeemia, Viking Line, AS Tallink Grupi, Laevaomanike Liidu, Harju Maavalitsuse, Veeteede Ameti, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Keskkonnaministeeriumi esindajad.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Viking Faster hakkas Tallinna ja Helsingi vahel sõitma tänavu kevadel. Laev sõidab aprillist oktoobrini ja reis kestab üks tund ja 45 minutit.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Viimased uudised

Uudised
  • 03.02.26, 20:06
Eesti võimud pidasid kinni salakaubaveo kahtlusega konteinerlaeva
Bahama lipu alla seilava laeva omanikuks on Küprosel registreeritud firma
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Saated
  • 03.02.26, 17:07
Verivärske vallavanem: Ruhnut tabas kriisieelne seis
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Arvamused
  • 03.02.26, 14:18
Rene Varek: automaksu tulemus on risti-vastupidine eesmärgile
Uudised
  • 03.02.26, 12:19
Tallink pööras jaanuaris kaubaveo mahud kasvule
Uudised
  • 03.02.26, 12:09
Euroopa alustas Rail Baltica ühe suurema probleemi kõrvaldamist
Eesti sai ühe muudatuste algatajana maineka raudteeauhinna
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele