Ave Lepik • 1. august 2013
Jaga lugu:

Reisijad lõksu jätnud rongi juhtumit uurib TJA

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) alustas menetlust, et selgitada välja, miks jäi 27. juulil Saue jaamas 1500 inimest 40 minutiks rongi lõksu.

Hetkel on teada, et juhtumi põhjus ei olnud ohutusnõuete rikkumine, sest rongi juhtsüsteemid toimisid õigesti, tuvastades Saue jaamas ülekoormuse ning takistades rongi edasi liikumist, vahendas TJA peadirektori referent Katrin Luuken pressiteates.

Algatatud menetlus keskendub kitsalt sellele, kas rongijuhi edasine tegevus oli nõuetekohane ning kas rikuti ohutusreegleid.

TJA lisab, et maksimaalne lubatud inimeste arv rongis on piiratud rongi tehnilise võimekusega. "Antud juhul on selge, et veoettevõtja sellega ei arvestanud, mistõttu rongi juhtsüsteem seiskas rongi," lisas Luuken.

Kuna kõik asjaolud ei ole TJA-le veel teada, on ametil raske anda hinnangut rongijuhi tegevusele. "Olukorras, kus reisil tekib tehniline rike või ilmneb mõni muu edasist kulgu takistav asjaolu, on ilmne, et sellest teavitatakse reisijaid. Reisi katkemisest teavitamine on üks osa kvaliteetsest klienditeenindusest, mida jälgib tarbijakaitseamet," täpsustas TJA oma pressiteates.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt