Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Eesti sadamaoperaator Tallinna Sadam allkirjastasid 25 miljoni euro suuruse laenulepingu jäälõhkuja ostu finantseerimiseks.
Soomes ehitatud Botnica, mille Tallinna Sadam omandas oktoobris 2012, vähendab tunduvalt vajadust täiendava jäälõhkuja liisimise järele Eesti veeteede jäävabadena hoidmiseks. NIB rahastab poole jäälõhkuja ostuhinnast, teatas pank.
Botnica töötab talvel Läänemere piirkonnas ning aitab hoida Soome lahe äärsed Eesti sadamad jääst vabad. Jäävabal ajal on see kasutusel vesiehituslaevana üle maailma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.