Finnairi osalusega odavlennufirma Flybe Nordic plaanib sel aastal avada lennuliini Tallinnast Kopenhaagenisse.
Lennufirma juht kinnitas seda intervjuus Taani ajalehele Jyllands-Posten, vahendas uudiskiri news2biz Estonia. Ta ei täpsustanud liini avamise aega, märkides vaid, et see juhtub 2012. aasta jooksul.
Tallinn-Kopenhaageni liini teenindab ainsana Estonian Air, lennates Taani pealinna kolm korda päevas, laupäeviti kaks korda.
Flybe Nordic lendab praegu Tallinnast Stockholmi Bromma lennujaama, samuti Tamperesse, Turusse, Vaasasse ja Oulusse. Flybe Nordic opereerib 11 lennukiga ATR 72 (72 istekohta), nelja lennukiga ATR 42 (48 istekohta) ja kahe Embraer 170ga (76 istekohta).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eelmisel aastal loodud Flybe Nordic kuulub 40% ulatuses Finnairile, 60% omanik on Suurbritannia regionaalne odavlennufirma Flybe Group.
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.