Jaana Pikalev • 30. november 2011
Jaga lugu:

Komas omandab Cargoteci  tehase Narvas

Cargotec sõlmis täna Komas’ga eellepingu pikaajaliste tarnesuhete loomiseks ja Narvas asuva komponentide tehase üleandmiseks.

Cargotec ja Komas kirjutasid täna alla eellepingule, millega lepiti kokku ettevõtetevahelise koostöö süvendamises ja põhipunktides pikemaajaliste tarnesuhete loomiseks. Leping sisaldab ka üleviimiskava, mille kohaselt Komas omandab Cargoteci Narvas asuva metallkomponentide tehase. Osapooled leppisid kokku, et lähikuudel allkirjastatava tehingu maksumust ei avaldata.

Koostöö ja kavandatud tehingu eesmärk on võimaldada Cargotecil keskenduda oma põhitegevusele. Praegu on Narva tehas Cargoteci ainus tootmisüksus, mis on keskendunud ainult metallkomponentide valmistamisele.

Komas on juba praegu Cargoteci üks peamisimetallkomponentide tarnijaid. Koostöösuhete arendamise tulemusena tagab Cargotec endale tunnustatud partneri metallkomponentide tarnimiseks.

Kes on kes:

* Cargotec annab Narvas tööd ligikaudu 370 inimesele ja plaani kohaselt viiakse kõik töötajad Komasesse üle. Komas plaanib jätkata tootmist samades tootmishoonetes. Cargotec jääb edaspidi Narva tehaseüheks põhikliendiks. * Cargoteci peamised kaubamärgid Hiab, Kalmar ja MacGregor on oma valdkondade ülemaailmsed turuliidrid. * 2010. aastal oli Cargoteci kogukäive 2,6 miljardit eurot ja töötajate arv ligikaudu 11 000. Cargoteci B-aktsiad on noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsil.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee