Kadrin Karner • 9 november 2011

Ministeerium avab tuleval nädalal teise elektriautode taotlusvooru

Uuel nädalal avaneb elektriautode teine taotlusvoor, kus tulenevalt Mitsubishi Corporationi ja Eesti Vabariigi vahel sõlmitud heitkoguse ühikutega kauplemise vahetuskokkuleppest, saavad toetust taotleda kohaliku omavalitsuse üksused ja AS Hoolekandeteenused elektriautode soetamiseks, teatas sotsiaalministeerium. 

Taotluste rahuldamise või mitterahuldamise kohta teeb sotsiaalminister otsuse 15 päeva jooksul arvates taotluste esitamise tähtajast. Taotluste alusel koostatakse jaotuskava ning sõlmitakse ministeeriumi ja toetuse saaja vahel elektriautode tasuta kasutamise leping.

Sotsiaalministeeriumis toimub 17. novembril kell 11 ka infopäev, kus huviliste küsimustele AS Silberauto ja SA KredEx esindajad. Ka autodega juba mõnda aega tööd teinud sotsiaaltöötajad on lubanud jagada oma kogemusi.

Sotsiaalteenuste osutamiseks plaanitakse anda ühtekokku 507 Mitsubishi i-MiEV elektriautot. Esimesed 50 autot on juba Eestisse jõudnud. Ülejäänud elektriautod saabuvad Eestisse ja antakse kasutusse järgmise aasta kevadel.

Esimese taotlusvooruga taotlesid kohalikud omavalitsused ja AS Hoolekandeteenused 379 elektriauto kasutusõigust. Sel korral tuleb jagamisele 128 autot. 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistika.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150