Jaana Pikalev • 7. november 2011
Jaga lugu:

Parts: vedurite ostu kahju eest vastutavad hanke otsustajad

Tänases riigikogu infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts  arupärimisele Eesti Raudtee vedurihanke kohta kerkinud küsimuste kohta.

Kui vedurite hankimine mahus 30 miljonit eurot peaks ebaõnnestuma ning riigile kuuluv ettevõte sellest majanduslikku kahju saama, siis vastutavad Partsi sõnul hanke eest otsustanud inimesed.

"Ma ei ole täna teadlik põhjustest, miks peaks hange ebaõnnestuma, ning ka arupärijad ei ole neid põhjuseid nimetanud. Sõlmitud lepingu osapooled peavad tegutsema kokkulepitud tingimustele vastavalt ja lepingut täitma. Kuigi Eesti Raudtee aktsiad kuuluvad riigile, on tegemist äriühinguga, kes vastutab oma kohustuste eest ise," sõnas Parts. Siinjuures viitas ta vastutatavatele isikutele, kelleks olid otsuse langetanud nõukogu ja juhatuse liikmed.

"Vastavalt pakkumise spetsifikatsioonidele ja nendel tingimustel sõlmitud lepingule ei saa vedurite tarnijaks olev Hiina tehas toota teistsuguseid vedureid kui vaid neid, mis vastavad Euroopa Liidus ja ka 1520millimeetrise rööpalaiusega raudteevõrgus kehtivatele kasutusnormidele," selgitas Parts. 

Kõrvalekallete vältimiseks on Eesti Raudtee kaasanud vedurite projekteerimise algstaadiumis maailmas tunnustatud sertifitseerimisorganisatsioon Bureau Veritas Certification. Partsi sõnul on Eesti Raudtel on õigus kahju kandmata lepingust taganeda, kui hangitavaid vedureid ei sertifitseerita.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee