Jaana Pikalev • 26 oktoober 2011
Jaga lugu:

Eesti Post tõstis töötajate tunnitasu miinimumi

Eesti Posti kollektiivlepingu läbirääkimistel lepiti kokku kirjakandjate, klienditeenindajate, postitöötlejate tunnitasu miinimummäära tõusus, teatas ettevõte Logistikauudistele.

Eesti Post ja Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit (ESTAL) ning Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing (ETTA) sõlmisid täna uue kollektiivlepingu.

Eesti Posti juhatuse esimehe Ahti Kallaste sõnul näitab lepingu uuendamine, et rasketest olukordadest on võimalik välja tulla ainult ühiste jõupingutustega.

„Pingeliste läbirääkimiste käigus arutasime erinevaid töösuhteid puudutavaid küsimusi, sealhulgas töötajate sotsiaaltagatisi puudutavaid kollektiivlepingu peatükke. Eesti Posti, ESTAL-i ja ETTA vahelise koostöö eesmärgiks oli läbirääkimiste käigus saavutada kõiki osapooli rahuldav kokkulepe, milleni ka jõudsime. Lepingu kehtivusaeg on üks aasta,“ kommenteeris lepingut Kallaste.

„Rõõmu teeb see, et palga- ja  töötingimuste küsimused, mis nõuavad suurt tähelepanu, said läbirääkimiste käigus mõlemaid pooli rahuldavad lahendused. Erilist tähelepanu pöörati kollektiivlepingus töötasudele ja nende rakendamisele läbi kollektiivlepingu, “ ütles ESTAL-i esimees Õie Väljas.

Eelmine kollektiivleping sõlmiti 2009. aastal kehtivusajaga kaks aastat.

Ametiühingute poolset läbirääkimiste delegatsiooni juhtis ESTAL-i esimees Õie Väljas, Eesti Posti juhtkonda esindas juhatuse esimees Ahti Kallaste.

ESTAL-is ja ETTA-s on liikmeid kokku pea 5500, neist Eesti Posti töötajaid ligi 1000.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee