Rivo Sarapik • 20 oktoober 2011

Boroditš: Tallinna Sadama juhid seiklevad ja fantaseerivad

Keskerakond andis täna Majandus- ja kommunikatsiooniministrile üle Tallinna Sadama uue konteineriterminali hoonestusõiguse kohta käivad küsimused. Opositsioonierakonna hinnangul ei hakka 50 aastaks hoonestusõiguse saanud offshore-firma siia kaubavooge tooma ning sadama juhtkond riskib põhjendamatult.

"Tallinna Sadam on mingisuguse protseduuri alusel, mida kindlasti ei saa pidada konkursiks, riigihankeks ega mõneks muuks äratuntavate tunnustega seaduslikuks protsessiks, otsustanud anda 50 aastaks hoonestusõiguse uue konteineriterminali rajamiseks tundmatule riiuliettevõttele. Ja tundmatud osanikud paiknevad Küprosel ja Briti Neitsisaartel. Antud hetkel puudub Eesti Vabariigil ülevaade, kellele on antud uue terminali opereerimisõigus, mis on rajatud suures mahus Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toetuse eest," kommenteeris erakonna liige Deniss Boroditš täna riigikogus küsimusi üle andes. "Loogikast tulenevalt peaks Tallinna Sadama eesmärgiks olema riigi poolt üleantud varade optimaalne kasutamine ja kasumi teenimine. Samas, lugedes Tallinna Sadama juhtkonna kommentaare Muuga uue terminali osas, jääb mulje, et eesmärgiks on seiklemine, põhjendamatu riskimine ja muinasjutuline fantaseerimine."

Boroditši hinnangul ei ole alust ootusel, et uus operaator toob siia uued kaubavood. "Venemaa suunab oma kaubavoogusid üha enam Eesti sadamatest mööda Ust-Luga sadamasse ja vaevalt, et uus operaator, mis on offshore äriühing, parandab antud olukorda," lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150