Sihtasutuse KredEx poolt juuli alguses välja kuulutatud kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatele minevate elektriautode tavalaadimisseadmete ostu- ja paigaldushanke võitis ABB AS.
Hankelepingu maksumus on 369 260 eurot, millele lisandub käibemaks. Kokku laekus hankele 10 pakkumist, millest kvalifitseerus 7. Pakkumisi esitati nii Eesti kui ka välisriikide ettevõtjate poolt.
Hanketingimuste kõige olulisem kriteerium oli pakutavate laadijate vastavus soovitud tehnilisele kirjeldusele, pakkumisi hinnati ning hankeleping sõlmitakse üksnes madalaima hinnaga pakkumuse alusel.
Riigihankega ostetakse 507 elektriautode tavalaadijat koos paigaldusega. Tavalaadimisseadmed on mõeldud 507 Mitsubishi i-MiEV laadimiseks, mis antakse sotsiaaltöötajate kasutusse. Tegemist ei ole avaliku laadimisvõrgustikuga ning tavalaadijaid saavad kasutada ainult sotsiaaltöötajad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Laadijad tarnitakse ja paigaldatakse kahes osas – 30. novembriks 2011 100 ja 31. märtsiks 2012 407 laadijat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ABB Grupp teatas, et toob turule elektrisõidukite kiirlaadija, mis laeb elektriauto aku täis 30–120 minutiga.
Taanlastele elektriautosid tutvustava projekti nõustaja Henrik Isaksen soovitab Eesti valitsusel veel kord mõelda, kas tasub luua kallis üleriigiline laadimisvõrgustik või oleks mõistlikum keskenduda üksnes Tallinnale.
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.