Rivo Sarapik • 21 september 2011

Flick tõrjub Läti otsuseid airBalticu suhtes kohtu abil

Läti lennufirma juht Bertolt Flick tegi vastukäigu lennufirma kaasomaniku Läti riigi tänasele avaldusele, mille kohaselt võib Läti müüa osaluse lennufirmas, ja teatas, et küsib kohtult õiguskaitset. Samas jätkab lennufirma tegevust.

"Läti juriidilise kaitse protseduuri järgi esitas airBalticu nõukogu kohtule heakskiitmiseks tegevuse jätkamise plaani, mis ei võimalda Läti valitsusel kui aktsionäril blokeerida ühtegi lennufirma otsust," kirjutas lennufirma ühe omaniku, Baltic Aviation Systems (BAS) omanikeringi kuuluv lennufirma juht Bertolt Flick täna avalikus kirjas. "Õiguskaitse ajal airBalticu juhatus ei muutu ja kõik lennufirma võlausaldajad saavad tagasi tasutamata võlad."

"Viimasel kuuel kuul on airBalticu juhatus informeerinud kapitali suurendamise vajadusest. Baltic Aviation Systems (BAS), airBalticu eraaktsionär, on ilmutanud valmidust suurendada aktsiakapitali üksinda või kooskõlas valitsusega," kirjutas Flick.

Ta lisas, et BAS oli 16. septembril nõus kõikide valitsuse poolt seatud tingimustega, et paigalseisust välja saada. 20. septembril valitsus kapitali suurendamise otsust taaskord vastu ei võtnud, vaid teatas võimalikust osaluse müügist.

airBaltic jätkab Flicki sõnul tegevust.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150