Jaana Pikalev • 16. august 2011
Jaga lugu:

Sillamäe veokiparkla avab pidulikult Siim Kallas

Euroopa komisjoni transpordivolinik Siim Kallas osaleb septembri alguses Sillamäel piirieelse veokite parkla avamispeol.

Euroopa Komisjoni, Eesti majandusministeeriumi ja AS-i Sillamäe Sadam koostööna rajatud Sillamäe piirieelse veokite parkla Sillamäe TruckStop pidulik avamine toimub käesoleval aasta 2. septembril.

Lisaks Siim Kallasele võtavad parkla avamisest osa Silmet Grupi nõukogu esimees Tiit Vähi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, siseminister Ken-Marti Vaher ning Sillamäe linnapea Jelena Koršunova. –

Turvaliste ja kvaliteetsete ootelade rajamine veokitele Euroopa Liidu sees ja selle piirialadel on Euroopa Komisjoni kauaaegne prioriteet. Tuginedes Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni  transpordi dialoogi raames loodud töögrupi poolt tehtud piiriületusprobleemide detailsele analüüsile eraldas Euroopa Parlament rahalise toetuse Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni peamistes piiripunktides piiriületust ootavate autojuhtide olmetingimuste parandamiseks ja sealsete piirieelsete parklate rajamiseks.

Ooteala rajamine Sillamäele likvideerib pikad piiriületust ootavate veokite järjekorrad maanteel, mis mõjub positiivselt liiklusohutusele, parandab veokijuhtide olmetingimusi ning võimaldab tagada veokijuhtide töö- ja puhkerežiimist kinnipidamise. Ühtlasi paranevad ka tolliametnike töö- ja olmetingimused. Kõik see soodustab EL ja VF vahelise kaubavahetuse ning poliitilise dialoogi edasist arengut.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee