Jaana Pikalev • 10. juuni 2011
Jaga lugu:

Eesti Post: pakimahud on kasvanud 40%

Alates eelmise aasta sügisest on postkontoritesse tellitud pakkide maht kasvanud 40%. Ka e-kaubanduse saadetistel eelistatakse järel käia postkontoris.

„Saadetise tellimisel postkontorisse saab klient nüüd ise valida 350 postiasutuse hulgast lähima postikontori, kust oma pakk kätte saada. Inimesed ei ole enam seotud ühe postiasutusega,” selgitas postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult. "Kui varem oli nii, et elades näiteks Keilas, saadeti pakk automaatselt Keila postkontorisse, siis nüüd saab tellida saadetise enda valitud postiasutusse üle Eesti."

Olulist rolli mängib ka see, et postiasutusest ise saadetise vastu võtmine on muutunud mugavamaks. Viimastel aastatel on kaubanduskeskustes ja kauplustes avatud üle 60 postiasutuse, mis on kaua lahti ja seega saab neid külastada ka pärast tööpäeva lõppu.

„Eraisikute vahel saadetud pakkide osakaal on viimastel aastatel mitmekordistunud. Sellele annab hoogu kasutatud asjade, laste- ja kosmeetikakaupade müük interneti vahendusel,“ lisas Vainult.

Suurematest postimüügikataloogidest või internetikaubamajast saab tellimuse vormistamisel kohe valida saadetise kättetoimetamise kohaks endale lähima postiasutuse, mis võib olla näiteks suvekodu lähedal paiknev postkontor.

2010. aastal saadeti Eesti Posti vahendusel ligi 41 miljonit kirja ning ligi 1,5 miljonit pakki

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee