Laevaehitaja AS Baltic Workboats rajas läinud aastal Nasva sadamas oma tehase juurde merre maalaienduse, kuhu tehti parkla, nende üleaedne, AS Nasva Jahtklubi kinnitab aga, et jupp sellest laiendusest on tehtud ebaseaduslikult, kuna kattub osaliselt jahtklubi maaga.
Kokkuleppele pole jõutud ka Kaarma vallavalitsuse abiga, mistõttu jahtklubi otsustas õiguse saamiseks pöörduda kohtusse. Nasva jahtklubi juhataja, sadama kapten Meelis Saarlaid selgitas Saarte Häälele, et nende maa piir jookseb paralleelselt Baltic Workboatsi (BWB) tehasehoone seina ja sealt edasi jätkuva kaldakindlustusega.
Tema sõnul kattub parkla, mis rajati maalaiendusele, osaliselt nende maaga ning selle ehitamise ajal polevat laevaehitajatel ehitusluba olnud.
Kui naabrid omavahel aga kokkuleppele ei jõua, ei ole vallal võimalik väljastada ehitusluba ja järgmine sõna on öelda kohtul.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.