Jaapani maavärin toob kaasa 2008. aastal kehtestatud laevanduse veohindade tõusu, kuna hüppeliselt suureneb saareriigi ülesehitustöödeks vajaliku tooraine import, vahendab Transport Weekly.
Näiteks indeks, mis mõõdab prahtimishindu, on tõusnud ligi 50 protsenti oma madalaimalt tasemelt 4. veebruaril.
Analüütikud ennustavad lähiajal hüppelist tõusu puistlasti määrades - täiendamist vajavad Jaapani elektrijaamade kivisöe varud, samuti vajatakse enam rauamaaki, et kahjustatud tootmist taastada. Kriis suurendab nõudlust ka terase ja tsemendi järele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Tea Taruste
Seotud lood
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.