Jaana Pikalev • 11. märts 2011
Jaga lugu:

Rasked liiklusolud Virumaal on toonud kaasa liiklusõnnetused

Seoses  täna tugeva lumesajuga Virumaal on halvenenud nii nähtavus kui ka teeolud. Tugeva tuisu tõttu on piirkonnas kasvanud liiklusohtlike olukordade tekkimise võimalus.

Kõige keerulisemad on teeolud hetkel Ida-Virumaal, kus teed on muutunud kohati läbimatuks ja juba on juhtunud ka mitmeid liiklusõnnetusi. Esialgsetel andmetel on Tallinna-Narva maanteel kaks liiklusõnnetust: 140.kilomeetril on kokku põrganud liinibuss ja takso, kannatanuid pole ning 142.kilomeetril on kokku põrganud liinibuss ja kaks sõiduautot. Viimases liiklusõnnetuses on kaks kannatanut.

Politsei kutsub liikluses osalejaid õnnetuste vältimiseks ja inimelude säästmiseks olema teedel liigeldes tavapärasest tähelepanelikumad ning keskenduma liikluses toimuvale. „Tugevas tuisus tuleb sõita eriti ettevaatlikult vältimaks otsasõitu ootamatult teele ette ilmnevatele takistustele, olgu see siis lumevaal või teepervel kõndiv inimene,“ ütles Ida Prefektuur korrakaitsebüroo juhi ülesannetes Ain Kruuse. Kruuse lisas, et arvestades detsembrikuu lumetormi kogemust, peaksid inimesed võimaluse korral oma autosõidud edasi lükkama.

Alljärgnevalt autojuhtidele meeldetuletuseks mõned lihtsad reeglid, mida talvistes tee- ja ilmaoludes tuleks silmas pidada:  Valige teeoludele ning oma sõiduoskusele ja -kogemusele vastav sõidukiirus. Hoidke suuremat pikivahet, sest libedus pikendab sõiduki pidurdusteekonda. Varuge sihtkohta jõudmiseks rohkem aega.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee