Rivo Sarapik • 15. veebruar 2011
Jaga lugu:

BLRT plaanib jõuliselt kasvada

Balti suurim laevatehas ja Eesti suuremaid eksportööre BLRT Grupp kasvatas käivet ja kasumit oodatust enam ning plaanib ligi viiendiku võrra paisuda ka tänavu.

Kontserni BLRT Grupp 2010. aasta konsolideeritud realiseerimise netokäive moodustas 2010. aastal 304,2 miljonit eurot, mis on ettevõtte teatel prognoositust neli protsenti suurem. Kontserni maksude-eelne kasum oli 23,7 miljonit eurot ehk 35% suurem kui aasta varem.

Sel aastal plaanib kontsern käivet 17% võrra 356,5 miljoni euroni kergitada. "Sellel aastal jätkame kontserni tegevuse arendamist Baltimaades ja Ukrainas," ütles BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman. "Selle eesmärgiga plaanime investeerida ligi 63 miljonit eurot, nendest peaaegu 60% kontserni peamise tegevuse laiendamiseks ja ülejäänu ühisettevõtete kaudu".

2010. aastal investeeris kontsern kokku 46 miljonit eurot. Võrreldes 2009. aastaga vähenes kontserni käive mullu 3,4% võrra.

Kontsern BLRT Grupp koosseisu kuulub 70 ettevõtet, mis tegutsevad Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Norras, Venemaal, Poolas ja Ukrainas. Peamisteks tegevusaladeks on laevaehitus- ja remont, suuremahuliste metallkonstruktsioonide tootmine, masinaehitus, vanametalli ümbertöötlemine, stividori- ja sadamateenused, samuti metalli ja tööstusgaaside ost ja müük. Kontserni ettevõtetes töötab umbes 4000 spetsialisti.

Ettevõtte suuromanik on Fjodor Berman.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee