Euroopa suurima odavlennufirma Ryanair piloot Morgan Fischer lahkus kõmu saatel lennufirmast, kui ta pärast lennufirma juhi välja vahetamise soovitamist Kaunase baasi ehk Ryanairi pilootide jaoks Siberisse tööle suunati.
Piloodi väljaütlemise ajendiks oli lennufirma juht, jõuliselt kulusid kärpiv Michael O´Leary, kes soovitas septembris, et lennuki ühe piloodi võiks asendada näiteks stjuuardessiga.
"Miks on igas lennukis kaks pilooti?" küsis O'Leary. "Tegelikult ka, vaja on ju ainult ühte."
Selle peale reageeris Finacial Times´i andmeil lennufirma piloot Morgan Fischer, kes soovitas lennufirmal hoopis Michael O´Leary raha säästmiseks pardameeskonna liikmega asendada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaunase baas on Ryanairi pilootidele aga nagu Siber - asub kusagil Ida-Euroopa pärapõrgus, palk on kasin ja keel tundmatu.
"See oli tema jaoks üsna tugev hoop vastu hambaid," kommenteeris piloodi ümbersuunamist Lõuna-Prantsusmaa baasist Leetu kolleeg Financial Times´ile.
Ümbersuunamise peale otsustas Fischer ametist lahkuda.
Seotud lood
Kiirus, täpsus ja töökindlus – need kolm märksõna määravad tänapäeva laotöö kvaliteedi. Kui süsteem peab töötama ööpäevaringselt, ei piisa ainult heast tarkvarast, vaid vaja on ka vastupidavat ja nutikat riistvara, mis peab vastu kõige nõudlikumas keskkonnas. Nixor aitab ettevõtetel juurutada ja hooldada Datalogicu seadmeid nii, et kogu logistikaahel, alates kauba vastuvõtust kuni väljastuseni, toimib katkestusteta ja läbipaistvalt.