Tallinna Keskkonnaamet teatab, et rahvusraamatukogu konverentsisaalis toimub täna rahvusvaheline koolitusseminar “Keskkonnasõbralik transport ja gaasilised mootorikütused”, kus tutvustatakse Euroopa riikide maagaasi/biometaani sõidukite kogemusi.
Seminari eesmärk on informeerida ettevõtjaid ja avalikkust keskkonnasõbralikest transpordikütustest, sh maagaasi ja biometaani kasutusvõimalustest mootorikütustena Eestis. Maa- või biogaasi tarbivad sõidukid heidavad võrreldes bensiiniautodega õhku kuni 25% ja diiselautodega võrreldes kuni 12% vähem CO2.mürgist vingugaasi eritavad maagaasisõidukid bensiiniautoga võrreldes kuni 75% ja diisliga võrreldes kuni 50% vähem. Seega metaangaasi (maagaasi ja biometaani) sõidukid vähendavad linnaõhu saastet ja kulutusi kütusele kordades.
Ettekannetes käsitletakse Rootsi ja teiste Euroopa riikide maagaasi/biometaani sõidukite kogemusi ja esimeste maagaasisõidukite kasutamise kogemusi Eestis. Kohapeal saab tutvuda ka mõnede metaangaasisõidukitega. Seminari lõpus külastatakse maagaasi tanklat.
Koolitusseminari korraldavad Tallinna Keskkonnaamet koostöös OÜ-ga Mõnus Minek Euroopa Liidu projektide EL IEE GaasiKiirTee ja EL Interreg IVC SEECA raames
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Distantsi hoidev püsikiirusehoidja on Saksamaa kiirteel seatud 140 km/h peale, noored motohuvilised sisustavad oma aega nutitelefonides ning kahetonnises järelhaagises veerevad kaasa krossitsiklid koos vajaliku varustusega. Õige pea on Prantsusmaal, Romagnes algamas juuniorite motokrossi maailmameistrivõistlused.