• 19.11.10, 09:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuivastu ja Virtsu sadamate ehitusse pannakse veel 25 mln

Valitsus kinnitas uuendatud transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava, mille kohaselt eraldatakse täiendavalt 25 miljonit krooni Kuivastu ja Virtsu sadama täiendavate tööde rahastamiseks.
Nimelt vajavad uut tüüpi parvlaevad sadamates sobivaid kaikohti, sobivat sildumissüsteemi ja tugevdatud põhjakindlustust, seisab rahaeraldise seletuskirjas. Majandusministeeriumi selgituse kohaselt toimus Kuivastu, Virtsu, Heltermaa ja Rohuküla sadama rekonstrueerimistöödega samaaegselt uute parvlaevade liiniletoomine operaatori poolt.
See omakorda tõi välja täiendavad vajadused sadamate arendamisel, millega seniste rekonstrueerimistööde kavandamisel, projekteerimisel, ehitamisel ja rahastamisel ei olnud võimalik arvestada. Seletuskirjas seisab, et parvlaevade mõju settelisele merepõhjale tõi teatud tingimuste koosmõjul kaasa pinnase ja materjali ulatusliku erosiooni, mis omakorda ei võimalda sadama valdajal täita meresõiduohutuseks vajalikke nõudeid uut tüüpi parvlaevu teenindavate sadamate akvatooriumis.
Investeeringut toetatakse Ühtekuuluvusfondist ja Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 14:27
Liikluskindlustus töömasinatele: muudetud seadus nõuab ettevõtetelt suuremat tähelepanu
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele