Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Valmimas liiklusklaster

AS Signaal nõukogu esimees Andres Peets püüab koos austerlastega ja taanlastega käivitada Eestis liiklusealast klastrit.
"Eesmärk on teha siia klaster, mis sisaldaks liiklusuuringuid ja liikluskorraldust läbi IT-süsteemi. Mujal on see juba levinud," selgitas Peets.
Töögrupp koosseisus TTÜ, Lodzi Tehnoloogi Ülikool, AS Signaal, Kapsch Austria, Kapsch Telematic A/S (Taani)  ja liiklusuuringute firma STRATUM on käivitanud transpordi ja liiklusvoogude intelligentse juhtimise alase koostöö mis hõlmab Põhja Euroopa regiooni.
Koostöö käigus püütakse luua valdkonnaga tegelev assotsiatsioon ning plaanis on käivitada teemakohane klaster.  Teisalt aga,nagu möönis Peets, võib-olla peaks ikkagi ühinema Eestis loodava logistikaklastriga, siis oleks ettevõtmisel elujõudu rohkem.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele