Lennukifirma Airbus liitis uue lennumasina katsetustele ka vulkaanilises tuhapilves lendamise, teatab firma.
Lennufirma Airbus kasutab vulkaanituha pilvede mõju uurimiseks ära oma plaanipärased katselennud ning hindab saadud tulemuste valguses, milline on peenosakeste mõju lennukitele ja nende juhtimissüsteemidele.
 Nelja EA mootoriga Airbus A380 MSN 4 ja Rolls Royce’i mootoritega A340-600 MSN 360 tõusid Toulouse’i lennuväljalt õhku 19. aprillil vastavalt kell 14:25 ja 14:50 Prantsuse aja järgi.
 Airbusi katselendurid uurivad lennu kestel lennukite ja nende mootorite käitumist tuhapilves. Pärast maandumist läbivad lennukid põhjaliku kontrolli.
 A380 sooritab oma lennu Prantsusmaa õhuruumis, A340-600 külastab ka Saksa õhuruumi. Airbus teeb lendude tulemusel saadud informatsiooni võimalikult kiiresti kättesaadavaks lennundusametnikele ja lennukimootorite tootjatele.
 „Me teeme tihedat koostööd teiste lennufirmadega ning pakume igakülgset tehnilist abi,“ ütles Airbusi tegevjuht Tom Enders „Loomulikult soovivad kõik lennutööstuse esindajad olukorrale võimalikult kiiresti lahenduse leida ja lennukeid taas Euroopa taevalaotuses lendamas näha.“
 Airbus jagab ametivõimudega oma tehnilisi teadmisi ja nõustab neid lennutingimuste ohutuse hindamisel.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 15:24
Mööbel ei jõua kohale iseenesest: kuidas logistika määrab e-poe kliendikogemuse
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele