Võrreldes eelmise aasta tulemusega, lubavad Venemaa sadamad sellel aastal kaubamahte kasvatada ligi kümnendiku, teatab Logistics Finland.
Kui 2009. aastal oli Venemaa sadamate kaubakäive 496,4 miljonit tonni, siis selleks aastaks lubatakse kasvu 6,04%. Seega peaks venelaste lubadusel selle aasta lõpuks käitlema idanaabri sadamad kaupu 526,4 miljonit tonni.
Sellise kasvu mootorina nähakse eelkõige Kaug-Ida sadamaid, samuti Musta mere sadamaid ja loomulikult ka siinsete transiidiärimeeste tonti Ust-Luga Sadamat otse Eesti piiri taga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kas oled kunagi teinud äriotsuse, tuginedes vaid kõhutundele? Tõenäoliselt küll. Ettevõtluses on intuitsioonil oma koht, kuid tänapäeva kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas võib see osutuda petlikuks. Kuidas teha vahet tundel ja tegelikkusel? Vastus peitub andmetes. Andmetark juhtimine ei ole enam pelgalt suurkorporatsioonide pärusmaa, vaid edu võti igas suuruses ettevõttele.