• 21.01.10, 15:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Baltikumis keskmiselt logistikasõbralik

 Maailmapanga uuringu järgi on Eesti maailmas logistikasõbralikkuselt esikolmandikus, Baltikumis keskel, Swedish Wire.
Uuringus, mis võttis aluseks kaupade käitlemise tõhususe üle ilma, reastatud 155 riigi hulgas hinnati parimaks Saksamaa, teiseks jäi Singapur ja kolmandaks Rootsi.
Eesti sai 43. koha.
Eestist paremini läks Lätil - neile tuli 37. koht. Leedu sai 45. kohale.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Teistest lähinaabritest Norrale 10. koht, Soomele 12. koht, Taanile 16. koht.
Venemaa asetseb 94. kohal. Kauge Hiina 27. kohal.
Maailma ebasõbralikeimad logistikamaad on Kuuba, Ruanda, Namiibia, Sierra Leone, Eritrea, Somaalia. Viimasest viiest (kohad 150-155) olid paremad ka suured sõjakolded Afganistaan (140) ja Iraak (148).
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele