• 04.01.10, 09:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soomlased kiirkorras Venemaale

Lähipäevil saavad soomlased endale kiirrongi, mis peaks viima Helsingist Peterburisse 3 tunniga, teatab Kauppalehti.
Moodne kiirrong Allegro peaks hakkama sõitma kiirusega 220 km/h. Rongi tellija Karelia Trans tegevjuhi Ali Huttuse sõnul soovitakse kokku osta Alstomilt neli uut kiirrongi.
Viimase kümne aastaga on euroliidus ehitatud kiirrongiteid 11 000 kilomeetrit. Lõppeva kümnendi lõpuks peaks siis kiirrongiteid olema euroliidus 20 000 kilomeetrit. Järgneva kümnendi jooksul loodetakse kiirrongiteid kasvatada 30 000 kilomeetrini. Viimase kahe kümnendi jooksul on euroiliidu maad investeerinud kiirongiliiklusse 9,36 miljardit krooni.
 

Artikkel jätkub pärast reklaami

 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele