Magusatootjad Mars ja Ferrero otustasid kasutada kulude alla surumiseks ühisvedusid, edastab Logistics Finland.
Kava sai teoks Nordrhein Westfahleni liidumaal, kus vedudeks kasutavad Mars ja Ferrero ühisveokeid. Selle tulemusel säästetakse veokuludelt 10-15 % aastas. Aastaks 2015 kavatsetakse oma sellist tegevust laiendada üle Saksamaa. Sellele peaks järgnema sarnane tegevus üle Euroopa. Asja vastu on huvi ilmutanud ka küpsisetootja Bahlsen. Huvi on tuntud ka Prantsusmaalt ja Austriast.
Peale veokulude säästu kahaneb nii ka saaste.
 
 
 

Seotud lood

Uudised
  • 28.10.09, 16:08
Eesti toidualal ühisvedu tavaline
"Mul kama, kellega vedaja koos veab," ei näinud Kommivabrik OÜ juht Priit Kotkas häda oma toodangu ühisveos konkurendi omaga.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 15:24
Mööbel ei jõua kohale iseenesest: kuidas logistika määrab e-poe kliendikogemuse
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele