Rivo Sarapik • 15. juuli 2009
Jaga lugu:

Täna on raskeveokimaksu tasumise tähtaeg

Maksu- ja Tolliameti teatel on täna, 15. juulil raskeveokimaksu tasumise tähtaeg. Maksu on tänaseks juba tasutud 5,2 miljoni krooni ulatuses. Amet ootab veel 3500 maksumaksjalt kokku 9,5 miljonit krooni.

Vastavalt raskeveokimaksu seadusele tasutakse maksu neli korda aastas kvartali esimese kuu 15. kuupäevaks. Maksutähtaja lähenemisest saatis amet ka nendele isikutele, kelle e-posti aadress on ametile teada, teavitava e-kirja. E-posti aadressi saab klient e-maksuametis ise lisada või muuta.

Maksu- ja Tolliamet palub vajadusel kontrollida tasutud ja tasumisele kuuluvaid maksusummasid e-maksuametist. Määramiste summad on näha autode lõikes eraldi ja selgituses on näha auto registreerimismärgi andmed, mille eest on raskeveokimaks määratud.

Maksu tasumiseks vajalikud personaalsed viitenumbrid ja arveldusarve numbrid saab maksuhalduri koduleheküljelt aadressil www.emta.ee või Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teeninduskohtadest.

Küsimuste korral palume andmete täpsustamiseks pöörduda autoregistri poole, samuti Maksu- ja Tolliameti teeninduskohtadesse või infotelefonil 88 00 816.

Raskeveokimaksu maksab raskeveoki omanik või vastutav kasutaja, kes kasutab sõidukit kasutuslepingu või omandireservatsiooni müügilepingu alusel veoste vedamiseks ette nähtud raskeveokilt, mille registri- või täismass ületab 12 tonni. Maksustamise aluseks on liiklusregistriandmed ja raskeveokimaksu seaduse lisas toodud maksumäärad.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt