• 13.07.09, 17:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Linn ei soovita postimaja lammutada

Meedias viimastel päevadel arutelu tekitanud Postimaja lammutamine ei ole Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul parim lahendus ei linnale ega kinnistu  ostnud firmale.
Abilinnapea sõnul ei luba  kehtiv 2005. aasta detailplaneering Postimaja lammutada, kuigi praegu hoone  muinsuskaitse all ei ole.
„Nii hoone välisilme muutmiseks kui uue hoone ehitamiseks oleks seega vaja koostada uus detailplaneering ning see on vägagi aeglane protsess, mille lõpptulemust pole võimalike protestide tõttu võimalik ette näha,“ ütles Aas.
Parim lahendus oleks Aasa sõnul see, kui jäädakse olemasoleva detailplaneeringu piiresse. See annab võimaluse hoone osaliseks rekonstrueerimiseks ning kuni 24 meetri kõrguseks ehitamiseks, mis on sama kõrge kui kõrvalhoone.
„Kui Postimaja olemasolevas hoones  asendada kandekonstruktsioonid ja uus arhitektuuriline lahendus linnapilti sobiks, ei ole linn hoone renoveerimise vastu,“ lausus abilinnapea.
Möödunud reedel lõppenud Eesti Posti Narva maantee 1 asuva peahoone enampakkumisele laekus üks pakkumine, mis tuli Altenberg-Reval AS-i tütarfirmalt osaühingult Promethean. Pakkumus oli 128 miljoni kroonisest alghinnast tuhat krooni suurem.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.25, 11:20
Nutikas ladu loob konkurentsieelise: Nixor aitab luua täielikult automatiseeritud logistikalahenduse
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele