Somaalia piraadid ründasid keemiatankerit Stolt Strength, mille nad vaid poolteist kuud tagasi olid vabaks lasknud.
Tankerit rünnati üleeile Punase mere lõunaosas 50 miili Bab el Mandebi väinast põhja pool, vahendas Lloyd's Listi Postimees.
Piraadid tulistasid laeva automaatrelvadest, ükski tankeri meeskonnaliikmetest viga ei saanud.
Sovfrahti merebülletääni väitel tegutsevad piraadid nüüd aktiivsemalt Punasel merel, sest halb ilm ei võimalda India ookeanil kauba- ja konteinerlaevu rünnata, mereröövlitel pole suuri laevu, ka raskendab nende tegevust Adeni lahel sõjalaevade aktiivsus laevade arvukuse suurenemine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tanker Stolt Strength ja selle filipiinlastest meeskond peeti kinni 10. novembril Adeni lahel, piraadid vabastasid laeva alles 21. aprillil pärast viis kuud kestnud läbirääkimisi ja lunaraha saamist.
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.