10. juunist tõusevad taas Valgevene raudtee sisevedude tariifid. Sellise otsuse võttis vastu majandusministeerium, vahendas uudisteportaal charter97.org.
See oleks juba teine siseriiklike raudteetariifide tõus sel aastal. Möödunud korral tõusid sisevedude tariifid 1. märtsil, mil vedu kallines 10%. Nüüd tõusevad hinnad veel 10%.
Möödunud korral põhjendati hinnatõusu Valgevene raudtee vajadusega kompenseerida siseriiklike tariifide tõusuga langenud ekspordiveo tariife ning siseriiklike vedude kahjumlikkuse etapiviisilist kaotamist.
Veotariife on alandatud neil Valgevene kaupadel, mis lähevad raudteed pidi ekspordiks. Poliitikute hinnangul tõstis selline administratiivne samm riigi eksporditoodangu konkurentsivõimelisust, siseturul tegutsevad tootjad peavad aga selle kõik kinni maksma.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Logistikaäris on ootused lihtsad – saadetis peab jõudma õigel ajal õigesse kohta. Selle taga on aga tuhanded kilomeetrid, sajad peatused ja töövahendid, mille peale peab saama alati kindel olla. Just seepärast on DHL usaldanud Mercedes-Benzi tarbesõidukeid juba enam kui kümme aastat ning koostöö Vehoga on selle aja jooksul kujunenud oluliseks osaks ettevõtte igapäevasest tööst.