Rootsi veoautode tootja Scania läheb Rootsis üle neljapäevasele töönädalale, et vältida olukorras, kus nõudlus on järsult vähenenud, suuri koondamisi.
Scania palgal on Rootsis 12 000 töötajat, vahendas Bloomberg.
Lühendatud töönädal käivitub juunist ja kestab kuus kuud. Ametiühingutega saavutatud kokkuleppe järgi ei teata firma selle perioodi jooksul koondamistest.
„Scania on heas seisus, kui turg pöördub,“ ütles tegevjuht Leif Östling.
Väljaspool Rootsit on Scania piiranud mõnetuhande töötaja töötundide arvu Hollandis, Prantsusmaal ja Saksamaal.
Töötundide arvu on vähendanud ka Daimler ja MAN. Raskeveokite müük vähenes Euroopas esimeses kvartalis 42%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.08.26, 12:12
Robot, mis eile näis hirmkallis, võib aidata juba täna raha säästa
Veel mõni aasta tagasi võis lao automatiseerimise mõte sama kiirelt lõppeda, sest Exceli tabel värvis investeeringu uhkelt punaseks. Praegu on robotid odavamad, elektritõstukid võimekamad ja akutehnoloogia teinud suure hüppe. Just seepärast tasuks vanad arvutused uuesti lahti võtta – see, mis viis aastat tagasi tundus kättesaamatu, kulukas või keeruline, võib nüüd olla täiesti mõistlik lahendus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele