Autor: Rivo Sarapik • 22. aprill 2009

Transiit raudteel: kasvas suhkru-, kahanes teraviljavedu

Tänavu I kvartalis kahanes Eesti Raudteel transiivedude maht eelmise aastaga võrreldes 14% võrra.

Kuude lõikes olid esimesed kolm kuud languses. Veod kahanesid jaanuar ja veebruaris enamvähem võrdselt 14% võrra. Märtsis langus veidi pidurdus, tulemuseks miinus 12%.

Kaubagrupiti saab esimene kvartalit kokku võtta nii:

EVR transiitveod
I KV 2009, neto, tonnides
Kaubagrupp2008200908 vs 09, %
Suhkur2216777 522,73
Tahked anorgaanilised kütused70288290270312,97
Rauda mittesisaldavad metallid361485474951,46
Tööstuskaup2732398745,94
Keemiatooted13507517108626,66
Muud kaubad5365631117,63
Puistekaup168594163871-2,80
Ehitusmaterjal1651115617-5,41
Naftasaadused52521044709945-10,32
Masinad2682420357-24,11
Väetis296573205537-30,70
Põlevkivi971984672015-30,86
Kiirestiriknevad kaubad5159231841-38,28
Loomsed ja taimsed tooted5265525540-51,50
Paper, tselluloos146655804-60,42
Raudmetallid14623254210-62,93
Puit13550532686-75,88
Teravili1221059741-92,02
Kokku75049746475244-13,72

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077