• 11.03.09, 09:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiina eksport kahanes veebruaris veerandi võrra

Hiina eksport vähenes veebruaris oodatust enam, langus sai hoogu üleilmsest finantskriisist.
Veebruaris langes eksport aasta varasemaga võrreldes Hiinast 25,7% võrra. Analüütikud prognoosisid viieprotsendilist langust, vahendas Herald Tribune. Import vähenes samas 24,1%, mis tuli pea protsendi võrra oodatust parem.
Riigi kaubandusbilansi ülejääk kahanes veebruaris 4,8 miljardi dollari ehk umbes 58 miljardi kroonini. Analüütikud ootasid pea kolm korda paremat tulemust ja tegemist on viimase kolme aasta kasinama kuutulemusega.
Ametnikud ennustavad, et enam kui 20 miljonit immigrandist töölist kaotavad lähikuudel tuhandete ekspordile orienteeritud tehaste sulgemise tõttu töö. Eriti puudutab see vabrikuid Hong Kongi lähedal.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Eksportööride toetamiseks lõik Hiina riik maksusoodustused tekstiili-, mööbli-, mänguasjade-, metalli- ja kummitootjatele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 10:43
Nixor loob terviku, Datalogic tagab töökindluse – ladu, mis liigub tõrgeteta
Kiirus, täpsus ja töökindlus – need kolm märksõna määravad tänapäeva laotöö kvaliteedi. Kui süsteem peab töötama ööpäevaringselt, ei piisa ainult heast tarkvarast, vaid vaja on ka vastupidavat ja nutikat riistvara, mis peab vastu kõige nõudlikumas keskkonnas. Nixor aitab ettevõtetel juurutada ja hooldada Datalogicu seadmeid nii, et kogu logistikaahel, alates kauba vastuvõtust kuni väljastuseni, toimib katkestusteta ja läbipaistvalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele