Adeni lahe Djibouti sadamas ootava laevad rivis lastimist, kõrval konteineriteminal töötab võimuses piiril ja piraadiprobleemi ohjeldada üritavad sõjalaevad ei mahu kuhugi. Probleemid peaks lahendama tehissaarele rajatud 400 miljonit dollarit maksnud uus sadam.
Maismaariikide nagu Etioopia ja teiste Aafrika maade kaup liigub läbi Djibouti. Ka on konteinerite arv terminalis kasvanud pea 30% ehk olemasoleva sadama võimsus oli ammendunud, kirjutas Financial Times.
Tehissaarel asuv kuu aja pärast avatav Doraleh Container Terminal peaks olema Ida-Aafrika moodsaim ja muutma sadama kohalikuks transiidikeskuseks. Kuigi sadamast liigub sisemaade kaup mujale on selle peamine eemärk transiiti teenindada, suurtelt laevadelt konteinereid ümber laadida väikematele alustele, mis viivad ookeanit tulnud kauba lõppsihtpunkti. Termina suudab käsitleda aastas 1,2 miljonit TEUd kaupa, praeguse terminali võimus on 350 000 TEUd.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.