Riigikogu võttis 76 poolthäälega vastu seaduse, millega seoses hakkab ühistransport kontrollima autoregistrikeskus (ARK).
Täiesti ühehäälselt vastu võetud seaduse mõte on see, et ühistransporti hakatakse koordineerima ühisest keskusest, vahendas Kalev.ee. Rahvaliitu kuuluv Ester Tuiksoo toob heaks näiteks Harjumaa ja Tallinna ühistranspordi korralduse.
Sotsiaaldemokraat Eiki Nestori sõnul oli senini maavalitsuste vahel jagunenud pädevus ühistraspordi korraldamisel sageli ebapiisav.
Loodav ARK-i allüksus hakkab esialgu tegelema eelkõige bussitranspordi küsimustega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi võis lao automatiseerimise mõte sama kiirelt lõppeda, sest Exceli tabel värvis investeeringu uhkelt punaseks. Praegu on robotid odavamad, elektritõstukid võimekamad ja akutehnoloogia teinud suure hüppe. Just seepärast tasuks vanad arvutused uuesti lahti võtta – see, mis viis aastat tagasi tundus kättesaamatu, kulukas või keeruline, võib nüüd olla täiesti mõistlik lahendus.