• 18.12.08, 15:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Copterline lõpetab Tallinna ja Helsingi vahel lendamise

Soome helikopterifirma Copteriline lõpetab Tallinna ja Helsingi vahelised regulaarlennud. Homme kell 20.30 Tallinnast väljuv lend jääb viimaseks.
Paarkümmend liinilendudega tegelnud töötajat koondatakse ja kahele Agusta Westland AW 139 kopterile üritatakse leida muud tööd või müüakse need maha, ütles samas Copterline'i tegevjuht Kaj Takolander Helsingin Sanomatile. Juba pileti ostnud reisijad saavad raha tagasi.
2005. aasta augustis katkes Soome-Eesti vaheline kopteriühendus, kuna üks Copterline'i Sikorsky kukkus merre ning kõik reisijad hukkusid. Lennud taastusid sel sügisel ja firma tahtis aastas vedada 70 000 reisijat.  Takolander näeb plaanide luhtumises suure süüdlasena majanduslangust eriti Eestis.
„Äriidee on geniaalne. Me otsime võimalust peagi jätkata,“ ei matnud tegevjuht kopteriliikluse ideed lõplikult maha. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 08:58
Nutikas ja maksuvaba valik kauba vedamiseks
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele