• 17.11.08, 14:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Linnavalitsus: tallinlased eelistavad ühistransporti

Tallinna linnakantselei arenguteenistuse poolt korraldatud linnaelanike rahulolu uuringu tulemustest nähtub, et tervelt 61 protsenti pealinlastest eelistavad liigelda ühistranspordiga.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul oli selline tulemus ootuspärane, sest ühistransport on linna jaoks prioriteet, kuhu on suunanud märkimisväärseid investeeringuid, teatas Raepress. „Uuringust ilmnes, et 61% vastajaist eelistas liigelda ühistranspordiga, 34% autoga ja 6% jalgsi,“ selgitas Mutli. „Ühistranspordi kasutajatest on valdav enamus naised, pensionärid, õpilased ja üliõpilased.“
Tavalise liikumisviisina ühistransporti kasutanutel paluti määratleda ühistranspordi liik, millega kõige enam liigeldi. Vastajail oli võimalus nimetada mitut ühistranspordiliiki. Valdav enamus vastajaist kasutas liiklemiseks bussi 85%, trolli 46%,  trammi 32%, ekspresstaksot 7% ning 1% marsruuttaksot.
Abilinnapea sõnul on eesmärgiks tõsta ühistranspordi kasutajate osakaalu just nende keskealiste inimeste arvelt, kes oma igapäevased sõidud isikliku autoga teevad. „Uuringu tulemused kinnitasid veelkord meie tõdemust, et pingsalt on tarvis teha tööd selleks, et ühistranspordikasutajate sekka tuleks rohkem inimesi  30-40 aastaste vanusegrupist.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele