• 11.09.08, 12:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ARK hakkab ühistransporti korraldama

Valitsus kinnitas täna ühistranspordiseaduse, avaliku teenistuse seaduse ja vabariigi valitsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse maakondliku bussiühistranspordi korraldamine ja kontrollimine Eesti Riiklikule Autoregistrikeskusele (ARK).
Eelnõu soovib tõsta riigi haldussuutlikust ühistranspordi korraldamisel ja muuta ühistransporditeenused sõitjatele paremini kättesaadavaks, teatas majandusministeerium.
Esialgu hakkab ARK tegelema bussitranspordi korraldamisega, kuid tulevikus kaalutakse võimalust üle anda ka ülejäänud avaliku teenindamise lepingute alusel osutatavate ühistransporditeenuste, nagu rongi-, praami- ja lennuliikluse, üleriigiline koordineerimine, korraldamine ja kontrollimine.
Ühistranspordi paremaks korraldamiseks töötab ARK hetkel välja ühistranspordi infosüsteemi ÜTRIS. Tulevikus saab iga inimene ÜTRISi abil koostada reisiplaani, osta bussipileteid ja saada operatiivset infot transpordi võimaliku hilinemise kohta. Vedajatel ja riigil tekib võimalusÜTRISe abil saadajooksvatinfot piletimüügi hetkeseisust ja läbitud liinikilomeetritest, mis aitab tõhusamalt kontrollida ühistranspordi riikliku toetuse kasutamist.
Lisaks sisaldab eelnõu muudatusi, mis puudutavad järelevalvet taksovedude korraldamise ja avalikku liinivedu teostava vedaja majandusarvestuse üle. Seaduse muudatuste jõustumine on kavandatud 01.01.2009.a.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.25, 14:44
Kas ettevõtte autopark töötab sinu kasuks või vastu?
Auto soetamisel või liisimisel on lihtne takerduda ühte numbrisse – ostuhinda. Ent tegelik kulu ei piirdu kaugeltki sellega, mida näed esmasel arvel. Kütus, hooldused, kindlustus, rehvid, väärtuse langus, maksud ja järelturu atraktiivsus loovad kogumõju, mis avaldab ettevõtte rahavoole märkimisväärset mõju. Just seetõttu on oluline hinnata sõiduki omamise kogukulu ehk „Full Cost of Ownership“ (FCO)– tervikpilti, mis kajastab kogu elutsükli kulusid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele