Lennukompanii Virgin Atlanticu miljardärist
omanik Richard Branson tahab ära osta Londoni Gatwicki lennujaama, kuhu lendab
ka Estonian Air.
Miljardäri abi sõnade kohaselt ollakse siiski veel mõtlemise etapis kuna oodatakse Ühendkuningriigi Konkurentsikomisjoni viimast aruannet riigi lennujaamade kohta, kirjutas eturbonews.com.
Briti ajakirjanduse andmetel plaanib Branson pakkuda Briti suuruselt teise lennujaama Gatwiki eest üle 40 miljardi krooni. Miljardär on juba pidanud läbirääkimise potentsiaalsete partneritega kaasamaks Dubai kuningliku perekonna rahalisi vahendeid
Praegu kuulub Gatwick Hispaania Feerroviali lennujaama osale nimega BAA. Ühendkuningriigi Konkurentsikomisjon aga tegi eelmise kuu algul otsuse, et Ferrovial peab müüma kolm seitsmeste Briti lennujaamast, sealhulgas ka kaks kolmest Londoni lennujaamast.
Ametlikult ei ole Gatwick veel müügis, sest oodatakse viimast Konkurentsikomisjoni aruannet, mis peaks ilmuma järgmisel aastal.
Seotud lood
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.